Przespaliśmy tak wiele lat…

Odnoszę wrażenie, że dyrygentom zależy na wojnie. Wojnie, która nie będzie odbywać się ani w Rosji, ani w Ameryce. Sorki, nie wojnie lecz międzynarodowym centrum operacji pokojowych i bezpieczeństwa.

Ukraina, kraje nadbałtyckie, Polska…

Rzeczpospolita od setek lat była przyjaznym domem dla tych, którzy zapragnęli ją współtworzyć. Współtworzyć lecz i spełniając warunki. Bratem i siostrą jest dla mnie każdy człowiek, który szanował w przeszłości i szanuje teraz mój kraj, jego historię, patriotycznie pojmowaną rację stanu, kulturę, dziedzictwo i dorobek pokoleń, a także nie działa na szkodę Polski.

update 2023.06.08

“And I wouldn’t exclude the possibility that Poland would engage even stronger in this context on a national basis and be followed by the Baltic states, maybe including the possibility of troops on the ground.”
“I think the Poles would seriously consider going in and assemble a coalition of the willing if Ukraine doesn’t get anything in Vilnius,” he continued. “We shouldn’t underestimate the Polish feelings, the Poles feel that for too long western Europe did not listen to their warnings against the true Russian mentality.” –
Anders Rasmussen
source of the quote

Did Poland and the Baltic countries present the position you are talking about, Mr. Rasmussen, or did they learn about it from your statement?

update 2023.03.08

Radosław Sikorski o wojskach NATO na Ukrainie: To nie jest rzecz nie do pomyślenia. Zachód powinien wdrożyć twórczo określoną i asymetryczną eskalację. Pobór do wojska powinien być genderowo niedyskryminacyjny.
Minister obrony Francji Sebastien Lecornu powiedział że obecność wojskowa może obejmować na przykład rozminowywanie i szkolenie ukraińskich żołnierzy na ukraińskiej ziemi.
źródło #1; źródło #2

Jak zmienić myślenie społeczne bez uciekania się do manipulacji, propagandy i reżimu autorytatywnego? Z pomocą przychodzi koncepcja Okna Overtona. To dzięki niej społeczeństwo, w ramach określonego procesu i z zastosowaniem odpowiednich technik, jest gotowe akceptować rzeczy nieakceptowalne. Na górze listy Overton umieścił restrykcyjne koncepcje, a na dole liberalne. Pionowa oś obejmuje spektrum poglądów politycznych:

  • zabronione/nieakceptowalne
  • radykalne
  • akceptowalne
  • rozsądne
  • popularne
  • legalne i oczekiwane

Stopnie pozwalają przejść etapami z koncepcji zabronionej/nieakceptowalnej do legalnej i oczekiwanej. Społeczeństwo musi po kolei przejść wzdłuż pięciu etapów, aby rzecz ekstremalnie zabroniona, nieakceptowalna stała się całkowicie legalną.
A tak nawiasem, bardzo interesujący prezent od ministra Sikorskiego dla kobiet, na Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Related posts...

Agnieszka Cyrankiewicz © 2012÷2024